Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zapomenutí kapři

 

WEB JE PŘESUNUTÝ NA ADRESU

WWW.CT-EXIL.CZ

KLIKNĚTE ZDE

2013

15.února - Zapomenutá voda v Praze

Zima nás ještě stále trápí, ale ani to mi nezabránilo podniknout čtyřhodinovou akci na nádrž, která se nachází na území hl.m.Prahy. Pod rybářský svaz nepatří, je opomíjena i rybáři, protože se sem kapří osádka nevysazuje a je to nejspíše jedna z dalších vod, která vydá krásné zapomenuté ryby. O tom jsem se velice rychle přesvědčil díky nadipované kuličce Schafranu, ořezané zhruba na 13mm. Tu jsem do vody servíroval společně s PVA, ve kterém jsem měl totožný method mix a 4mm peletky. To vše také podpořené katalyzátorem Schafranu. První zabral menší, ale krásně stavěný kapřík. Další senzační záběr poodhalil tajemství této vody. Na jeho koni byl kapr, jehož váhu odhaduji kolem 10ti kilogramů, nechtěl jsem ho mít v této zimě zbytečně dlouho na břehu. Je to pro mě začátek sezony jako ze snu. Za ct-exil Jirka Moc.

2012

25.listopadu - Zapomenutá tůňka

Jsou to necelé dva týdny, co se mohl pochlubit Ondra jeho nádherným kaprem ze zapomenuté tůňky. Tentokrát se tento unikát zapomenutých vod povedl Honzovi a byla to pořádná bitva v rákosovém poli. Honza zastihl kapra v o něco lepší formě než Ondra, kapr se připravuje na zimu a tentokrát mu zachutnala popka GLM n KRILL dlouho máčená ve stejnojmenném katalyzátor s vodou. Před tímto unikátem dostal Honza na břeh ještě další dvě ryby. První z nich byl světlý kapr, kterého v létě chytil Peťan a od té doby vyrostl o tři centimetry. Druhý kapr byl pro nás hodně povzbuzující, protože jsme jej zde ulovili poprvé a je to již osmý odlišný zapomenutý kapr z téhle tůňky o rozměrech 100x20m.


13.listopadu - Zapomenutá tůňka

Ondra s Honzou po několik neúspěšných výpravách k zapomenuté tůni s kaprařským vybavením, tentokrát zvolili jiný přístup. Vezli s sebou akorát dva feedery, chleba, červy a method mixy. Hlavní cíl byl si prostě jen v klidu pokecat, pokusit se o ulovení různých druhů ryb a zjistit tak, jaká je druhová pestrost v tůni. První záběr měl Ondra po 45 minutách, byl to velmi opatrný záběr, ale po záseku bylo hned jasné, že Ondra natrefil na jednoho z kaprů, po nekonečném boji v síti podběráku zjistil, že natrefil na toho nejspíš největšího kapra, který zde plave! Krásný černý lysec o délce 71cm a váze kolem 8kg, bude asi pěkný pamětník. Ondra byl celý rozklepaný radostí, takového kapra tady nikdy nechytil s kaprařskou výbavou a teď na tři červy a method mix Yellow honey v krmítku se mu to podařilo! Po něm zdolal Honza na jeho vymáchaný chleba v katalyzátoru Main Course dva kapry, šupíka "Oskara" 58cm a lysce 66cm. Klukům se krom těchto tří kaprů povedl už akorát jeden jediný cejn. Hold kapři nenechají kluky v klidu, ani na feederovačce :))

26.července - Bývalá požární nádrž

Tak je to konečně tady! Po dlouhé době a několika desítkách malých kaprů se konečně i Jirka dostal k vytouženému úlovku. O to víc ho potěšilo, že zabral na vodě, na které by to pomalu nikdo nečekal, na býválé požární nádrži o kterou se momentálně stará obec. Tento lysec s parametry 83cm 12kg zabral na 14mm Spice n Cheezy, položenou hned vedle stulíkového pole.

8.července - Zapomenutá tůňka

Příběh "naší" zapomenuté tůňky pokračuje. Tentokrát jsme se po dvou neúspěšných pokusech přes den, rozhodli kapry lovit opět přes noc. Dny předem jsme ze břehů i ze stromů pozorovali, kde se kapři nejvíce zdržují a hledali hlavně větší kusy. Nejvíce kaprů i těch větších jsme našli u rákosu, kde je hodně vodní trávy. Po příjezdu to Peťanovi nedalo a do tohoto místa udělal speciální návazec o délce 80cm s jednou ananasovou pop-upkou. Ondra věřil svým již vyzkoušeným místům a chytal jak na potápivou, tak na plovoucí nástrahu. Peťanovi se experiment vyplatil, protože zdolal prozatím největšího kapra na tůňce, nádherného sametově černého lysce o délce 70cm. Po něm byl další záběr až za 4 hodiny a to Peťan na panáčka vytáhl dalšího kapra, tentokrát pro tuto vodu netypicky světlého šupináče. Běloušek se ale s Peťanem nechtěl vyfotit a při prvním zvednutnít sjel z podložky přímo do vody, takže fotku s ním máme je na podložce. Teď je tu jen otázka, jestli nám tato krásná tůňky o rozměrech pouhých 100x20m skrývá ještě nějaké tajemství? Budeme se o tom muset přesvědčit :)

1.července - Pískovna (alfa)

Dalším na řadě, v našem objevování, je 20-ti hektarová pískovna s opravdu silným rybářským a bohužel masařským tlakem. Na první výpravě se spolu dohodli Honza s Jirkou a dopadli nad jejich očekávání. O vodě neměli v podstatě žádné informace, přestože tam někdy nějaký ten kaprař je, neměli ani slechu o rybě třeba nad 70cm. Doufali proto alespoň v kapra 60+, o kterých věděli, že tam nějací jsou. Přijeli na místo, Honza schytal pro začátek několik žihadel od vos a začali připravovat věci k lovu. Během 12-ti hodin kluci nachytali několik kapříků do 53cm, kteří atakovali nástrahy tak dlouho, dokud se nechytli. Až na jednoho, který ráno Honzu vytáhl uprostřed silného deště ze suchého úkrytu. Od první chvíle zdolávání věděl, že to bude větší ryba, i když záběr tak opravdu nevypadal. Zdejší kapři budou asi dost opatrní. Asi po 10-15 minutovém boji, v pomalu ustávající bouřce, si Honza podebral, pro něj, prozatím nejdelšího kapra. Měl rovných 78cm, krásné tělo „říčňáka“ s 6 kg váhy. Neodolal dvou kuličkám GLM n´KRILL různých průměrů. Krásná ryba, která nás utvrdila v tom, že další výpravu určitě uskutečníme, více se připravíme, protože věříme i v rybu větší. U kapříku bodovalo i KOKpro a SPICE n´CHEEZY.

23.června 2012 - Zapomenutá tůňka

Je to už téměř měsíc od naší první zprávy ze zapomenuté tůňky. Od té doby jsme jezdili pravidelně kapříky krmit a párkrát se také pokusit o ulovení nějakého tamního krasavce. To se bohužel nepovedlo, protože jsme na tůňku jezdili v hodinách, kdy kapři byli letargičtí a vyhřívali se na hladině. Ani počasí nám nenahrávalo a tak se zrodil plán, že půjdeme na tůň chytat v noci. Shodou několika náhod nám to vyšlo docela brzy a ve složení Ondra, Honza a Petr jsme podnikli toto malé dobrodružství. Precizně jsme připravili lovná místa i návazce a motnáže umístili do ok ve vodní trávě. Když už se začalo stmívat, kapří aktivita rostla a první záběr na sebe nenechal dlouho čekat, byl to již pro nás známý menší kapr, kterého zde ulovil Honza jako úplně prvního, teď měl to štěstí Petr. O hodinku později měl záběr Ondra a vytáhl zlatočerného šupináčka a později ještě jednoho, zatím nejmenšího ze všech zde námi ulovených zapomenutých kaprů.

Začátek června 2012 - Zapomenutá tůňka

Měli jsme takové štěstí, že jsme s týmový parťáky objevily jednu krásnou a zapomenutou tůňku. První obhlídky nám odhalily, že se v ní nějaký ten malý kapřík určitě ukrývá a to byl hlavní impuls, aby jsme to na tůňce zkusili. Při prvních krmných kampaních nás překvapilo jak rychle a intenzivně ryby na krmení reagují a již při prvních dopoledních výpravách Ondry a Honzy se několik krasavců povedlo. Kapři mají krásné zbarvení, jak můžete vidět na fotografiích.

Rok 2010 a 2011 - Kuba a požární nádrž

Dá se říct, že celý projekt odstartoval Kuba již v minulých letech, kdy objížděl malé rybníčky a požární nádrže ve vesnici jeho babičky. V jedné z nádrží si všiml velkého kapra a v tom odstarovala série krmících vycházek, kdy Kuba chtěl kapra naučit na boilies. Nakonec se mu to povedlo a chytil ho hned při druhé vycházce, od této doby ho Kuba chytil ještě dvakrát, při dalších dvou vycházkách k vodě. Šupináč měřil 76cm a vážil průměrně 8,5kg, což na nádrž o rozměrech 17x13m není zrovna nic obvyklého. Pro Jakuba je to určitě nezapomenutelný zážitek.

TOPlist